Мата и Марсиал донесоха победата на Юнайтед срещу Уотфорд

Снимка: Getty Images/Gulliver

814 0

Манчестър Юнайтед победи Уотфорд с 2:0 на "Олд Трафорд" в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига. Хуан Мата откри резултата в 32-рата минута, а Антони Марсиал удвои в 60-ата.

В 13-ата минута домакините организираха доста добра атака. Ибрахимович се пребори с Кабул, след което изведе Марсиал, който преодоля Капу и стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 32-рата минута защитата на готите не се справи добре. Марсиал центрира отляво, Ибрахимович пропусна, а Мата засече от вратарското поле за 1:0.

Гостите имаха претенции за дузпа в края на полувреето. Капу опита да премине между Смолинг и Погба и падна в наказателното поле. Сигнал обаче не последва.

В 53-ата Де Хеа спаси тима си от изравняване. Сарате от преяк свободен удар затрудни максимално стража, но испанецът показа рефлекс и изби топката. В 60-ата минута Мхитарян намери Ибрахимович, който с едно докосване изведе Марсиал. Той напредна и стреля в близкия ъгъл за 2:0.