Мане счупи пореден рекорд, вече е легенда за Сенегал

1597 0

Садио Мане счупи пореден рекорд. Този път го стори с националния тим на родината си Сенегал, където стана играча с най-много отбелязани голове. Това се случи официално, след като звездата на Ливърпул реализира хеттрик при победата над Бенин с 3:1. Мане и компания бяха домакини, а това бе първа среща от квалификациите за Купата на африканските нации.

30-годишният нападател откри от дузпа още в 12-ата минута. След още десет покачи на 2:0, а в 60-ата отново от дузпа оформи своя хеттрик. Гостите върнаха почетно попадение в 88-ата минута, когато Жуниор Олайтан бе точен.

Садио Мане става първи във вечната класация на родината си с 32 гола от 90 мача, а втори остава Анри Камара, който има 31.

Вижте какви заплати искат Мане и Салах от Ливърпул!