Манчестър Юнайтед усети горчивината на "черешките" и допусна нов провал

2197 0

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава с неубедителните си изяви през последните месеци. "Червените дяволи" претърпяха изненадващо поражение като гост на Борнемут с 1:0 в откриващия мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Дяволите" бяха в серия от три поредни победи във всички турнири, както и равенство срещу европейския шампион Ливърпул, но днес хората на Оле Гунар Солскяер не успяха да се справят със съпротивата на Борнемут.

"Черешките" успяха да вземат преднина в мача точно преди края на първата част, когато Джошуа Кинг се разписа в мрежата на Давид Де Хеа след подаване на Адъм Смит. През цялото второ полувреме Юнайтед така и не успя да затрудни достатъчно своя съперник, за да стигне поне до точка в мача.

Така Борнемут задмина Юнайтед в класирането, като понастоящем заемо 6-о място в шампионата с актив от 16 точки. Грандът от Манчестър пък остава на 8-о място с 13 пункта, но до края на кръга може да изгуби доста позиции в класирането.