Манчестър Юнайтед се приближи до лидерите след труден успех

Снимка: Gulliver/Getty Images

885 0

Манчестър Юнайтед записа победа с 2:0 над Уест Бромич на "Олд "Трафорд" и прекрати серията от две поредни равенства във Висшата лига. Това бяха и първи голове за тима от повече от 200 минути игра във висшия ешалон на английския футбол.

И двете попадения паднаха след почивката, като първото беше дело на юношата на клуба Джеси Лингаард. В 53' Марсиал проби и центрира в наказателното поле, където топката беше избита слабо от защитник.

Лингаард беше оставен непокрит на дъгата на наказателното поле, овладя и с красив удар в долния ляв ъгъл откри резултата - 1:0. Това беше първи гол в Англия за "червените дяволи" извън наказателното поле.

В 87' пък мачът беше решен. Марсиал проби в наказателното поле и се възползва от скоростта си, с което принуди МакАули да го фаулира - червен картон за играча на УБА и дузпа за домакините. Хуан Мата беше точен и реши изхода от двубоя.