Манчестър Юнайтед се изпоти в края, но надделя над Уотфорд

1033 0

Английският Манчестър Юнайтед постигна 18-а победа от началото на сезона във Висшата лига, след като спечели с 2:1 срещу Уотфорд. Играчите на Оле Гунар Солскяер си осигуриха комфортен аванс за заключителните минути от срещата, но допуснаха попадение в края, които "поизпоти" привържениците на тима.

С тази победа "червените дяволи" събират актив от 61 точки. Толкова има и третия Тотнъм, който обаче е с мач по-малко. Уотфорд пък е 9-и с 43 пункта.

Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал вкараха попаденията за домакините в средата на двете полувремена. Любопитното бе, че гостите имаха доста по-голям брой шансове да застрашат вратата на Давид де Хеа, като отправиха цели 19 удара срещу 8 от страна на Юнайтед. Това обаче даде резултат чак в края на срещата, когато Дукуре се освободи добре и получи в наказателното поле, където от близко простреля испанския страж за крайното 2:1.