Манчестър Юнайтед рухна на "Олд Трафорд" под ударите на изпадащия Кардиф

1239 0

Отборът на Манчестър Юнайтед за пореден сезон не успя да завърши с триумф в последния си мач. "Червените дяволи" допуснаха поражение с резултат 0:2 от тима на изпадащия Кардиф, а двубоят дори бе изигран на митичния "Олд Трафорд".

В средата на първото полувреме гостите от Кардиф откриха резултата, благодарение на Натаниъл Мендес-Лейндж, който се разписа от дузпа. През втората част "дяволите" допуснаха второ поражение в своята мрежа, след като отново Мендес-Лейндж се разписа.

Така Кардиф се сбогува с най-високото ниво на английския футбол с победа, при това срещу един от най-именитите си съперници в шампионата. За Манчестър Юнайтед двубоят нямаше значение за крайното класиране, като тимът остана на 6-о място в първенството за сезон 2018/19.

Междувременно Манчестър Сити допусна да изостане в резултата в последния си шампионатен двубой, но отговори по възможно най-добрия начин на своя съперник (подробности четете тук).