Манчестър Юнайтед поведе в класирането след драма с Уотфорд (ВИДЕО)

2288 0

Манчестър Юнайтед измъкна драматична победа с 2:1 срещу Уотфорд в среща от 13-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Викъридж Роуд".

Преди началото на двубоя играчите и феновете на двата отбора отдадоха почит на загиналите при терористичните атаки в Париж и заедно пяха химна на Франция.

"Червените дяволи" имах пълно превъзходство през първата част и логично се оттеглиха на почивка с гол преднина, дело на Мемфис Депай. Той получи прекрасно подаване от Андер Ерера, но по-късно испанецът се контузи и беше сменен.

През второто полувреме Уотфорд вдигна оборотите и изравни малко преди края на редовното време, когато Трой Дийни реализира отсъдената дузпа и сложи край на серията от около 10 часа, в които Давид Де Хеа не беше получавал гол.

В 90-ата минута обаче Дийни си вкара автогол, опитвайки се да изчисти удара на Бастиан Швайнщайгер от много малък ъгъл.

Манчестър Юнайтед излезе на върха с таблицата с актив от 27 точки, докато Уотфорд е 11-и с 16. "Дяволите" обаче са с мач повече от Сити и Арсенал, които играят по-късно днес, а изоставането им от върха е само 1 т.

Резултат: 1:2 (Трой Дийни 87-д; Меимфис Депай 11, Трой Дийни 90-авт)

Голът на Депай:

Изравнителното попадение на Дийни:

Автоголът на Дийн:

СЪСТАВИ

УОТФОРД: Аурелио Гомес, Алън Ниом, Мигел Бритос, Крейг Каткарт, Нейтън Ейк, Хосе Мануел Хурдадо, Трой Дийни, Икечи, Бен Уотсън, Алмен Абди, Етиен Капо, Одион Игало

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид де Хея, Фил Джоунс, Маркос Рохо, Крис Смолинг, Ашли Йънг, Хуан Мата, Андер Ерера, Морган Шнайдерлин, Бастиан Швайнщайгер, Джеси Лингард, Мемфис Депай

Мениджърът на Юнайтед Луис Ван Гаал на практика не разполага с нападатели за този двубой. Уейн Руни е болен и ще пропусне срещата, а Марсиал е с лека травма и също няма да бъде на линия.

За капак аут са още Шоу, Валенсия, Фелаини и Карик - всички заради контузии. По всяка вероятност днес в предни позиции ще излезе младокът Уилсън. Другият вариант е някой от халфовете да бъде преквалифициран като "фалшива деветка", например Мата. Ван Гаал привика по спешност капитана на юношесата формация Маркъс Рашфорд, защото в противен случай отборът щеше да има в групата само един здрав нападател.

Домакините също имат своите проблеми и под сериозен въпрос е голмайсторът на тима Игало, докато Прьодъл, Хобън, Екстранд и Жилмартин са твърдо аут.

Юнайтед е спечели последните си 9 мача във всички турнири срещу този противник, а последната победа на Уотфорд над "червените дяволи" датира от 1986 година, когато тимът стигна до минимална победа с 1:0 у дома.

Новакът обаче не се представя никак зле на своя стадион и има само 2 загуби на него в последните си 9 домакинства.

Гостите пък са загубили само един от последните си 8 мача в лигата.