Манчестър Сити ще се бори за нов трофей (ВИДЕО)

1343 0

Отборът на Манчестър Сити започна с категоричен успех предсезонната си подготовка в Китай, след като надигра във втория полуфинал от Premier League Asia Trophy 2019 Уест Хем с 4:1 в Нандзин.

„Чуковете“ откриха малко изненадващо резултата в 26-та минута чрез Марк Ноубъл от дузпа. „Гражданите“ обаче обърнаха развоя на събитията още до почивката, като точни бяха Давид Силва и Лукас Нмеча от дузпа. През второто полувреме една от звездите на шампионите – Рахийм Стърлинг, който влезе от резервната скамейка, наниза нови две попадения за възпитаниците на Пеп Гуардиола.

Така „небесносините“ се класираха за финала в надпреварата, където ще се изправят срещу Уулвърхемптън. „Вълците“ не оставиха шансове по-рано на Нюкасъл, побеждавайки „свраките“ с 4:0. Финалът между Сити и Уулвс ще се проведе на 20 юли в Шанхай.

През това лято има голяма вероятност Манчестър Сити да опита да привлече изхвърлен играч от Челси. Повече по темата - тук.