Манчестър Сити се изпоти за шеста поредна победа, Арсенал и Ливърпул също бият (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1188 0

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити постигна шеста поредна победа, след като се наложи трудно с 3:2 като гост над Уест Бромич Албиън. По този начин "гражданите" запазват аванса си от пет точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който по-рано се наложи над Тотнъм. Момчетата на Пеп Гуардиола вече са с 28 точки в актива си и все още нямат поражение след 10 кръга.

Първото полувреме започна обещаващо с 3 гола за 15'. Лерой Сане изведе гостите в 10' преди Джей Родригес да изравни 120 секунди по-късно. Фернандиньо обаче върна аванса от един гол за своя тим в 15', а през втората част влезлият като резерва Рахийм Стърлинг вкара за 1:3 в 64'. В добавеното време УБА върна един гол чрез Мат Филипс, който също се появи като резерва, но за повече нямаше време.

В същото време Арсенал постигна също не лека победа над Суонси с 2:1 на "Емирейтс". Лондончани изоставаха на почивката, след като Сам Клукаш откри в 22'. През втората част с попадения на Сеад Колашинац и Аарън Рамзи между 51' и 58', "артилеристите" обърнаха развоя на мача.

С тази победа "топчиите" запазват четвъртата позиция и имат 19 токчи в актива си. "Лебедите" пък са на точка от зоната на изпадащите с 8 пункта.

Ливърпул постигна четвъртата си победа за сезона, след като спечелиха домакинството си срещу Хъдърсфийлд. През първата част Мохамед Салах пропусна дузпа, но след почивката играчите на Юрген Клоп вкараха три безответни гола чрез Даниел Стъридж, Роберто Фирмино и Джорджино Вайналдум.