Манчестър Сити с драматичен обрат срещу Севиля

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1163 0

Манчестър Сити спечели по драматичен начин домакинството си на Севиля в груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят завърши при резултат 2:1, а "гражданите" стигнаха до победното попадение в добавеното време на срещата.

Йевхен Коноплянка откри резултата за Севиля в 30-тата минута на мача. Той се разписа от вътрешността на наказателното поле. Основна заслуга за гола имаше и Виктор Витоло, който се отчете с брилянтна асистенция.

Отговорът на Манчестър Сити обаче не закъсня и само шест минути по-късно резултатът беше изравнен. Рахийм Стърлинг стреля опасно в близост до точката за изпълнение на дузпи, но вратарят на гостите се намеси по впечатляващ начин и изби удара му. Топката обаче попадна в близост до Вилфред Бони. Защитник на Севиля опита да изчисти, но вместо това я прати в собствената си мрежа.

В добавеното време на срещата Кевин Де Брюин се превърна в герой за своя тим, като отбеляза победното попадение в мача.

В другия двубой от групата Ювентус и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха при резултат 0:0.