Манчестър Сити разби Уотфорд и постави на карта бъдещето им във Висшата лига

Снимка: Gulliver/GettyImages

3268 0

Отборът на Манчестър Сити спечели с 4:0 гостуването си на тима на Уотфорд. "Гражданите" доминираха през цялото време в срещата на "Викъридж роуд" и този резултат беше най-малкото, с което играчите на Пеп Гуардиола можеха да си тръгнат. Рахийм Стърлинг на два пъти, Фил Фоудън и Аймерик Лапорт бяха точни за успеха на Сити.

Така Манчестър Сити вече има 78 точки и цели 97 вкарани гола кръг преди края на Висшата лига. Уотфорд остава 17-ти с 34 точки, но бъдещето им в елита на Англия вече е сериозно застрашено, след като "стършелите" имат едва 3 точки аванс пред Астън Вила и Борнемут. А ето и всичко по-интересно от днешния мач:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

В 11-тата минута Манчестър Сити стига до първо по-опасно положение пред вратата на Уотфорд. Родри стреля опасно отдалеч, но Бен Фостър отразява неговия изстрел. Натискът на Сити пред вратата на Уотфорд се засилва. В 21-вата минута Жоао Кансело пробива, след което ударът му е блокиран. Топката попада във Фил Фоудън, но той печели само ъглов удар.

В 31-вата минута Манчестър Сити стига до откриване на резултата. Кайл Уокър намира Рахийм Стърлинг в наказателното поле и крилото с бомбен шут бележи във вратата на Бен Фостър - 0:1!

В 39-тата минута Манчестър Сити печели дузпа, след като Уил Хюз препъва Рахийм Стърлинг в наказателното поле. Зад топката застана самия Стърлинг, но Бен Фостър спаси удара му. При добавката обаче английският национал не остави шанс на вратаря и вкара втория си гол в срещата - 0:2!

В първата минута от добавеното време на първата част Бернардо Силва намери Кевин Де Бройне в наказателното поле на Уотфорд. Белгиецът обаче стреля неточно. Точно след това пък Крейг Доусън стреля с глава след изпълнение на ъглов удар.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Още в самото начало на втората част Габриел Жезус бе изведен сам срещу Фостър, но вратарят изби неговия удар. В 61-вата минута Кевин Де Бройне има шанс да обстрелва вратата на Бен Фостър от свободен удар. Изстрелът на белгиеца обаче е отразен от вратаря на Уотфорд.

В 63-тата минута обаче топка няма. Кевин Де Бройне пуска чудесен пас към Рахийм Стърлинг. Ударът на англичанина е спасен от Фостър, но при добавката Фил Фоудън е точен и прави резултата 0:3!

В 66-тата минута "гражданите" бележат нов гол. Кевин Де Бройне центрира от свободен удар и Аймерик Лапорт с глава вкарва топката в мрежата на Уотфорд за 4-ти път - 0:4!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УОТФОРД: Бен Фостър, Кристиан Кабаселе, Адриан Мариапа, Крейг Доусън, Кико Фемения, Том Клевърли, Абдулай Дукуре, Уил Хюз, Роберто Перейра, Исмаила Сар, Трой Дийни

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кайл Уокър, Жоао Кансело, Аймерик Лапорт, Ерик Гарсия, Кевин Де Бройне, Родри, Бернардо Силва, Фил Фоудън, Рахийм Стърлинг, Габриел Жезус

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

Уотфорд започва срещата от 17-тото място във временното класиране във Висшата лига. Само преди няколко дни ръководството на „стършелите“ уволни трети наставник в рамките на сезона, след като се раздели с Найджъл Пиърсън. През последните години Уотфорд играе безобразно срещу „гражданите“, като в последните два мача тимът допусна цели 14 гола от играчите на Гуардиола.

Манчестър Сити вече си осигури второто място във Висшата лига през този сезон и просто доиграва кампанията. „Гражданите“ бяха в серия от 3 последователни загуби при визитите си за първенство преди да спечелят с 5:0 последното си гостуване на Брайтън. По-рано през сезона Манчестър Сити разби с 8:0 Уотфорд в ответния мач между двата тима на „Етихад“.