Магуайър бе герой за момент, НО: Манчестър Юнайтед се срина и отдалечи от топ 4 (ВИДЕО)

676 0

Манчестър Юнайтед допусна изненадващо поражение у дома с 1:2 от Фулъм. Това бе първият успех за "котиджърс" на "Олд Трафорд" от 2003 година насам (както и изобщо първи от 2009-а във всички турнири срещу този съперник). А загубата отдалечи още повече "червените дяволи" от топ 4. Те остават с  44 пункта - вече осем пасив от четвъртия Астън Вила. Фулъм пък се утвърди в средата на таблицата, заемайки 12-о място с 32 пункта.

Бруно Фернандеш разочарован след загубата на Манчестър Юнайтед от Фулъм

Всички попадения в мача паднаха през втората част. Калвин Басей откри за гостите в 65-ата минута, но Хари Магуайър изравни с първия си гол за тима от две години и четири дни насам. Дълбоко в добавеното време обаче Алекс Иуоби върна преимуществото за "котиджърс".

Ерик тен Хаг пусна отляво по нападението на своя тим 19-годишния Омари Форсън, който дебютира като титуляр. Той се отличи с асистенция при първите си минути изобщо в шампионата - при драматичния успех с 4:3 срещу Уулвърхемптън, когато Коби Мейну вкара победния гол.

След четири дни Манчестър Юнайтед гостува на Нотингам Форест в петия кръг от ФА Къп (28.02), а следващият ангажимент за тима в шампионата е тежък сблъсък с градския враг Манчестър Сити (03.03). За Фулъм пък предстои домакинство срещу Брайтън във Висшата лига (02.03).