Ливърпул загуби точки срещу последния във Висшата лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

1650 0

Отборът на Ливърпул загуби важни точки в борбата си за второто място във Висшата лига. В среща от 35-ия кръг на първенството „червените“ завършиха наравно 2:2 при гостуването си на последния в класирането Уест Бромич Албиън.

Въпреки че до 79-ата минута играчите на Юрген Клоп имаха комфортен аванс от два гола, в крайна сметка домакините се добраха до точката. Резултатът на „Дъ Хоутърнс“ бе открит още в 4-ата минута, при която Садио Мане напредна по левия фланг и центрира остро в наказателното поле. Там Жоржиньо Вайналдум успя да овладее коженото кълбо и да комбинира с връхлитащия Дани Ингс, който с прецизен удар от няколко метра реализира първия си гол от октомври 2015 г.

В 72-ата минута мърсисайдци удвоиха аванса си след поредния гол на звездата на тима Мохамед Салах. Египетският национал реализира своя 31-и гол във Висшата лига и общо 41-ви през сезона след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

След това обаче последваха силните минути на домакините. Първо в 79-ата минута Джейк Ливърмор намали след неразбирателство в защитата на „червените“, а девет минути по-късно Хосе Саломон Рондон вкара за крайното 2:2.

Днешното равенство остави Ливърпул на третата позиция в класирането с актив от 74 точки, докато Уест Бромич е на последното 20-о място с 25 пункта.