Ливърпул взе малък реванш от Сити в Ню Йорк (ВИДЕО)

1916 0

Ливърпул победи Манчестър Сити с изпълнение на дузпи в мач, който бе част от турнира "Гинес Интернешънъл Чемпиънс Къп". "Мърсисайдци" се наложиха с 5:3, след като в редовното време двата тима завършиха 2:2.

Успехът е малка утеха за Ливърпул, след като загуби битката за титлата през миналия сезон именно от Сити.

На "Янки Стейдиъм" дойдоха почти 50 000 зрители, за да наблюдават битката между двата английски гранда.

Сити откри резултата в 53-ата минута чрез Стеван Йоветич, а само 6 минути по-късно Хендерсън изравни. Пак Йоветич изведе "гражданите" в резултата в 67-ата минута, а Рахийм Стърлинг възстанови отново равенството 5 минути преди края на редовното време.

Късметът при дузпите бе за възпитаниците на Брендън Роджърс, които ликуваха след дербито.