Ливърпул се доказа като "крал на обратите": Салах доближи рекорд на Стивън Джерард (ВИДЕО)

3203 0

Ливърпул записа изключително важна победа в 30-ия кръг от английската Висша лига. Мърсисайдци осъществиха пореден пълен обрат през сезона, за да спечелят с 2:1 срещу Брайтън на "Анфийлд". Успехът е особено важен поради факта, че малко след края на този мач един срещу друг излизат другите два претендента за титлата - Манчестър Сити и Арсенал.

Ливърпул с пълен обрат и победа срещу Брайтън

Ливърпул победи Брайтън

Тимът на Юрген Клоп събра 67 точки на върха, като "артилеристите" остават втори с 64 пункта, а "гражданите" трети с 63. Ако играчите на Микел Артета запишат победа срещу Сити, то ще ще си върнат първото място заради по-добрата голова разлика. Брайтън пък остава девети с 42 точки.

Изненадващо или не, но гостите от Брайтън поведоха още във втората минута чрез Дани Уелбек, който вкара красив гол след мощен изстрел. Изпълнението му дойде след само 87 секунди игра - най-ранният аванс, който гостуващ тим на "Анфийлд" получава във Висшата лига след Тотнъм през октомври 2019 година, когато Хари Кейн се разписва след 47 секунди.

Все пак до края на първото полувреме резултатът бе изравнен след атрактивно изпълнение на Луис Диас, който се измъкна от засадата при отиграване на глава от Салах и лош контакт с топката от бранител на "чайките".

В 65-ата минута Мохамед Салах пък реализира 16-ия си шампионатен гол през сезона. Собослай пусна остра топка към Мак Алистър пред наказателното поле, а аржентинецът намери прецизно египтянина в наказателното поле, след което нямаше шанс за съперника.

Така Салах пак вкара на любимата си жертва. Той е замесен в 15 гола в първенството срещу Брайтън (9 попадения и 6 асистенции). Няма друг отбор, срещу който египтянинът да е по-успешен. Освен това само Стивън Джерард в историята на Ливърпул има повече участия в голове срещу един конкретен опонент - срещу Нюкасъл (16 - 8 гола и 8 асистенции).

Предстои междинен кръг в английската Висша лига, а в него мърсисайдци отново играят у дома - срещу Шефилд Юнайтед (04.04), а три дни след това гостуват на "Олд Трафорд" в шампионатен мач срещу Манчестър Юнайтед. През седмицата Брайтън гостува и на Брентфорд (03.04), а след това посреща у дома Арсенал (06.04).