Ливърпул не пожали Нюкасъл по пътя към Топ 4 (ВИДЕО)

1132 0

Отборът на Ливърпул победи Нюкасъл с 2:0 и се върна на петото място, което осигурява участие в Лига Европа.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 9-ата минута, а Джо Алън затвърди победата в 70-ата. В 84-ата мин. Муса Сисоко получи втори жълт картон и "свраките" останаха с 10 футболисти на терена.

Мърсисайдският тим с 57 точки е пети в класирането, а Нюкасъл с 35 точки е 13-и. Ливърпул също така остава в битката за четвъртата позиция, която дава право на игра в квалификациите на Шампионската лига. В момента на тази позиция е Манчестър Сити с 4 точки повече от Ливърпул.