Ливърпул маха Nike от екипите си заради нов мултимилионен договор


Ливърпул маха Nike от екипите си заради нов мултимилионен договор
Снимка: Getty Images

1191 0

Английският футболен гранд Ливърпул вече няма да бъде обличан от Nike! Мърсисадйци, които са много близо до спечелването на рекордна 20-а титла във Висшата лига, подписаха нов дългосрочен договор с основния конкурент на настоящия си бранд - Adidas. Международната информационна агенция Reuters съобщава, че смяната на официалния доставчик на спортна екипировка на Ливърпул ще се осъществи още през това лято - от 1 август 2025 г.

Ливърпул подписа договор с Adidas до 2030 година

Медиите на Острова информират, че сделката на Ливърпул с Adidas е на обща стойност 300 милиона паунда. Тя е за срок от 5 години. Интересното е, че по-рано Ливърпул бе обличан от Adidas в два различни периода: първо от 1985 до 1996 г., а после от 2006 до 2012 г. Иначе договорът с Nike бе подписан през 2017, като отново бе с продължителност от пет години, но няма да бъде продължен.

Мохамед Салах

"Всички в клуба сме щастливи да приветстваме "Адидас обратно в нашето семейство. Заедно сме постигали много успехи в миналото и сме създавали някои от най-впечатляващите екипи на отбора за всички времена. "Адидас" и Ливърпул са водени от желанието за успехи и сме доволни, че ще бъдем партньори", заяви изпълнителният директор на футболния клуб Били Хоган. 

ОЩЕ: "Няма късмет! Късметът отива при силния - а Ливърпул е силен!"

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички