Лестър спаси преднината си на върха с гол в края

1175 0

Лидерът във Висшата лига Лестър спаси преднината си в класирането с попадение в края в мача срещу Норич в 27-ия кръг на първенството. Точен за "лисиците" бе аржентинският нападател Леонардо Улоа.

Домакините бяха по-добрият тим  на терена, но до последната минута не успяха да материализират това с гол.

Лестър пропусна две възможности - в 13-ата минута чрез Оказаки и в 27-ата чрез Риад Марез. В 39-ата минута пък гостите от Норич можеха да поведат в резултата, но Джером стреля неточно от чудесна позиция.

Две минути преди почивката Джером получи добър пас в наказателното поле и обстреля вратата на "лисиците", но Шмайхел спаси.

Трите точки за Лестър донесе Леонардо Улоа в 89-ата минута. Аржентинецът получи подаване от Марк Олбрайтон и от близка дистанция не сгреши - 1:0.

В добавеното време на мача Норич можеше да се добере до точката, но топката мина край левия стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Така тимът на Клаудио Раниери събра 56 точки и няма шанс да бъде застигнат в този кръг, дори и преследвачите му Тотнъм и Арсенал да постигнат победи в своите мачове. Двата лондонски тима са с мач по-малко и с по 51 точки в актива.