Лестър шокира Манчестър Сити с дузпа в края и вдигна Къмюнити шийлд

1961 0

Лестър спечели Къмюнити Шийлд, след като победи Манчестър Сити с 1:0. Единственият гол в двубоя падна в 88-ата минута. Тогава Лестър получи правото да изпълни дузпа и нигерийският нападател Келечи Ихеаначо не сгреши от бялата точка.

Още в първите минути Манчестър Сити натисна и Илкай Гюндоган отправи опасен удар, като Каспер Шмайхел спаси. "Лисиците" имаха възможности чрез Джейми Варди и Айозе Перес. В 45-ата минута Джейми Варди беше много близо до гола, но Зак Стефен спаси.

В 59-ата минута Рияд Марез изтърва най-чистото положение за Сити, а в следващите минути темпото на игра спадна. В 88-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Лестър след фал на Натан Аке. Келечи Ихеаначо не сгреши от бялата точка и беше точен за 1:0.