Лестър преодоля без проблеми Питърбъро във ФА Къп

Снимка: Getty Images/Gulliver

639 0

Отборът на Лестър Сити се класира за петия кръг на ФА Къп, след като победи Питърбъро с 5:1 като гост днес.„Лисиците“ бяха без голяма част от титулярите си в двубоя с тима от третото ниво на английския футбол, но това не им попречи да запишат убедителен успех.

Фусени Диабате изведе госите напред още в 9-та минута, а централният нападател Келеши Ихеаначо се разписа на два пъти до почивката, за да предреши изхода от срещата. През втората част Диабате и Ндиди вкараха още два гола за Лестър, докато Андрю Хюз отбеляза почетното пошадение за домакините.

По този начин тимът на Клод Пюел се класира за петия кръг на ФА Къп, където място вече намериха Манчестър Юнайтед и Шефилд Уензди.