Лаказет започна да наказва от самото начало (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1555 0

Новото попълнение на Арсенал Александър Лаказет се разписа при неофициалния си дебют за "артилеристите" при победата с 2:0 над ФК Сидни в контролна среща.

Лондончани са на предсезонно турне в Австралия, като днес направиха първата си проверка в Сидни срещу местния тим. Френският национал Лаказет, който дойде на "Емиратс" от Лион преди седмица срещу 52 милиона паунда, влезе в игра след почивката и вкара втория гол за Арсенал.

Капитанът на "артилеристите" Пер Мертезакер бе открил резултата още в 4-та минута.

"Важно е, че той отбеляза първия си гол и вече няма нужда да мисли за това. От един нападател се очаква да вкарва голове и се видя, че той бе много щастлив. За нас важното сега е да играем на добро темпо и да изградим колективната си игра. В големи периоди това ни се получаваше", коментира мениджърът на Арсенал Арсен Венгер след срещата.