Късен обрат върна Арсенал на пътя на победата

2533 0

След като нямаше победа в последните два мача, тимът на Арсенал "поправи" тази грешка. "Артилеристите" обаче потрепериха доста, като дори трябваше да правят обрат за успеха с 3:2 у дома над Астън Вила.

Джон МакГин даде аванс на бирмингамци в 20' от мача. До края на първото полувреме нямаше повече попадения, но 14' след подновяването на играта Пепе изравни, само за да успеят гостите да вкарат ново попадение само минута по-късно. В последните 10' пък Калъм Чеймбърс и Пиер-Емерик Обамеянг се разписаха за пълния обрат, а "артилеристите" довършиха срещата с 10 души на терена след червен картон Айнсли Мейтлънд-Найлс още в 41'.

С тази победа момчетата на Унай Емери събират 11 точки и застават на четвъртата позиция. Астън Вила пък е на 18-а позиция с едва 4 пункта.