Кристъл Палас отказа Сити от борбата за титлата

Снимка: Getty images/Gulliver

1396 0

Кристъл Палас отказа Манчестър Сити от амбициите за титла, след като на своя "Селхърст парк" успя да надделее с 2:1.

Глен Мъри откри резултата в 35-ата минута. След изпълнение на корнер топката бе центрирана повторно в наказателното поле. Мъри бе безгрешен, но имаше съмнения за засада.

Джейсън Пънчън довърши "гражданите" със страхотно изпълнение от пряк свободен удар в 48-ата минута.

Сити опита да промени резултата, но успя да върне само един гол, чрез фалцов удар на Яя Туре в 78-ата минута.

Тимът на Мануел Пелегрини е четвърти в класирането с 61 точки, като след този кръг позволи да бъде изпреварен от Арсенал и Манчестър Юнайтед. Тимът изостава на 9 пункта от лидера Челси, които са и с мач по-малко.

С победата Кристъл Палас събра 39 точки и се изкачи на 11-а позиция.