Кристъл Палас изхвърли Тотнъм от турнира за ФА Къп

718 0

Отборът на Кристъл Палас спечели на своя "Селхърст Парк" лондонското дерби с Тотнъм. "Орлите" се наложиха с 2:0 в мач от петия кръг на ФА Къп и продължават напред в турнира.

Още през първите 45 минути играчите на Рой Ходжсън натиснаха газта и вкараха два гола. Конът Уикам, който за първи път от над две години започна като титуляр, откри още в 9'. След голяма доза късмет топката се озова в краката му пред гол линията, от където той се разписа с бедро.

Шансовете за домакините буквално валяха един след друг, като Андрюс Таунзенд удвои за своите след 34' игра. Той бе точен от бялата точка след игра с ръка от Кайл Уокър-Питърс, като след попадението не се зарадва в знак на уважение към бившия си отбор. До края на полувремето Киърън Трипиър изпусна дузпа, като това бе най-чистото положение за играчите на Маурисио Почетино до края на срещата.