Яя се събуди и измъкна победата за Сити

5247 0

Яя Туре и Серхио Агуеро вкараха в последните 10 минути, докато Манчестър Сити бе на косъм да изпусне точки срещу Астън Вила, но достигна до трудна победа с 2:0. Гражданите създадоха над 25 голови положение и имаха близо 70 процента владеене на топката и въпреки това се нуждаеха от над 80 минути за пробива си в мача.
Давид Силва бе над всички в играта на гражданите и създаде куп положения в Западен Мидландс, но устойчивата защита на домакините държеше Сити далеч от гола преди късните две попадения.
Първият гол на Туре за сезона падна в 82-ата минута и бе последван от попадение на Агуеро две минути по-късно. След успеха гражданите се доближиха на две точки от лидера Челси.
Още в 10-ата минута рикоширал изстрел на Александър Коларов попадне в страничния стълб на вратата на Брад Гузан.
Натискът на шампионите продължи и Коларов, Джеймс Милнър и Един Джеко бяха близо до откриване на резултата, но Нейтън Бейкър и съотборниците му в отбраната на Вила спираха пътя към вратата в отсъствието на капитана Рон Влаар.
Гейбриъл Агбонлахор също липсваше за домакините, отпадайки от състава им в последния момент заради контузия на загрявката. Възстановеният от контузия Кристиан Бентеке пък седна на скамейката. С Андреас Вайман на върха на нападението Вила предлагаше малко в атака.
Домакините обаче се възползваха от по-отворена игра през втората част. И двата отбора можеха да се разпишат в рамките на една минута в началото на втората част. Първо Агуеро бе изведен от хубав пас на Джеймс Милнър, но стреля в страничния стълб, а от последвалата контраатака Вила бе най-близо до гола като Кийрън Ричардсън остана очи в очи с вратаря на гражданите Джо Харт, който направи единственото си спасяване.
В следващите минути виланите предложиха още опасни контраатаки, при една от които Шарл Н'Зогбия преодоля половината терен и трима защитници на Сити, но пренебрегна непокрития Андреас Вайман и задържа топката, което се оказа фатално, защото Венсан Компани му изби топката, преди да стреля.
След 70-ата минута Сити засили натиска и дискусионното решение на Мануел Пелегрини да извади Джеко и за пусне полузащитника Фернандо даде резултат.
Играчът на мача Силва на два пъти пропуса, а Франк Лампард, появил се на мястото на Фернандиньо, и Елякуим Мангала срещнаха решителни намеси от Гузан, преди Туре да открие след 80-ата минута след великолепен индивидуален пробив.
Африканецът, който вкара 20 гола миналия сезон, избра перфектния момент да открие сметката си за този сезон, стреляйки с левия крак срещу безпомощния Гузан.
Последва пълна капитулация на Вила и Агуеро се възползва, за да оформи крайния резултат с мощен удар две минути след попадениоето на Туре.