И Уест Бромич не спря похода на Челси към титлата

1463 1

Отборът на Челси продължи с безгрешното си представяне от началото на сезона във Висшата лига и победи Уест Бромич Албиън с 2:0 в мач от 12-ия кръг.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо си осигуриха комфортна преднина още до 25-та минута с голове на Диего Коста и Еден Азар, а в 29-та минута Клаудио Якоб от състава на гостите получи директен червен картон след грубо влизане в краката на Коста. До края на мача вратарят на УБА Бен Фостър спаси своя тим от по-тежка загуба, а Челси записа 10-та си победа от 12 мача.

По този начин лондончани поведоха със 7 точки пред втория Саутхемптън, който в понеделник гостува на Астън Вила.