Хъл Сити изпадна от Висшата лига след тежка загуба от Кристъл Палас

749 0

Хъл Сити стана третият отбор, който няма да играе във Висшата лига през следващия сезон. Това стана факт, след като днес „тигрите” допуснаха поражение с 0:4 при визитата си на Кристъл Палас в среща от 37-ия кръг.

Уилфред Заха и Кристиан Бентеке дадоха комфортен аванс на Палас още до почивката с попадения съответно в 3-ата и 34-ата минута. През второто полувреме домакините решиха всичко в своя полза след нова два гола на Лука Миливоевич (85'-от дузпа) и Патрик ван Аанхолт (90') за крайното 4:0.

С победата лондончани на практика си гарантираха мястото в елита и през следващия сезон, събирайки актив от 41 точки. От своя страна Хъл Сити се присъедини към отборите на Съндърланд и Мидълзбро, които вече се простиха с елитния си статут.