Хари Кейн с гол №100 при победа на Тотнъм над Евертън

Снимка: Gulliver/GettyImages

1353 0

Отборът на Тотнъм победи с 3:0 като гост Евертън в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. С тази победа "шпорите" събират актив от 7 точки, докато "карамелите" остават с четири пункта.

Хари Кейн се отчете с два гола за победата, като първото му попадение бе под №100 за него с екипа на Тотнъм. Между попаденията на нападателя се разписа и Кристиян Ериксен.

Английският национал откри в 28', когато опита да центрира, но вместо това топката влетя във вратата на Джордан Пикфорд. 3' преди почивката Деле Али центрира към Бен Дейвис, чийто удар обаче бе отразен. Кълбото попадна на крака на Ериксен, който нямаше как да сбърка - 2:0.

В началото на второто полувреме Дейвис центрира в наказателното поле към Кейн, който с удар по земя вкара за 3:0.