Гуардиола се смили над Яя, а той качи Сити на върха (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

2205 0

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола най-накрая върна Яя Туре в титулярния си състав. Халфът за пръв път беше част от селекцията на "гражданите", почна като титуляр и донесе успеха с 2:1 като гост на Кристъл Палас.

Котдивоарската звезда беше над всички, след като вкара и двата гола за победата на Сити, която прати отбора на върха. Воденият от Гуардиола тим събра 27 точки - толкова, колкото има и Ливърпул след равенството срещу Саутхямптън.

Сити поведе с гол на Яя Туре, до който се стигна след отлично двойно подаване между него и Нолито - 1:0 в 39'. Конар Уикъм върна равенството в началото на второто полувреме и, точно когато всички очакваха поредното равенство на тима, Туре отново блесна.

При корнер в 82' Де Бройне центрира по земята, Давид Силва се размина с  топката, но на точното място беше Яя, който засече в опразнената врата и донесе победата на своя тим.