Грешка в защитата провали Ливърпул в дербито на Мърсисайд


Грешка в защитата провали Ливърпул в дербито на Мърсисайд

1226 0

Ливърпул и Евертън не успяха да се победят в голямото дерби на Мърсисайд, след като на "Гудисън Парк" завършиха при резултат 1:1.

Най-интересните минути дойдоха в края на първото полувреме, когато паднаха и двата гола. Първо в 41' Дани Ингс беше точен и изведе Ливърпул напред, но в продължението недопустима грешка на защитата на гостите позволи на Лукаку да изравни.

Равенството изглеждаше най-логичният изход, но двубоят може да е бил последен за Брендън Роджърс, след като днес излезе информация, че Юрген Клоп се е съгласил да поеме тима за срок от три години.

В класирането Ливърпул се намира на 10-о място с актив от 12 точки, докато с точка повече Евертън окупира 6-а позиция.

Дербито на Мърсисайд почна в много добро темпо, като атаките бяха на висока скорост и още в началните минути Джеймс Милнър бе изведен сам срещу вратаря. Тим Хауърд обаче с прекрасен шпагат успя да предпази вратата си от ранен гол.

Ливърпул продължи да натиска и в 8' Ягиелка успя да парира Стъридж преди завърналия се от контузия нападател да нанесе голов удар от близка дистанция. Постепенно и "карамелите" показаха своята класа, а в средата на полувремето вече контролираха събитията на терена.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

От това обаче се възползваха гостите, които имаха няколко много опасни контраатаки. Най-добрата от тях дойде в 26'. Коутиньо изведе Милнър отново сам срещу Хауърд, но американецът отново надделя в задочния спор с бившия ас на Манчестър Сити.

Евертън пък отговори с две много добри положения, открили се пред Нейсмит и МакКарти, но Симон Миньоле напомни за най-силните си дни, парирайки и двата удара на домакините.

Интересното дойде в заключителните 5 минути на първата част. Притихналият Ливърпул успя да излезе напред в резултата, след като при центриране от корнер Дани Ингс беше останал непокрит в пеналта и отбеляза откриващия гол на "Гудисън Парк" в 41'.

В продължението на първата част "карамелите" върнаха равенството на светлинното табло. При опит да изчисти топката Емре Джан я заби в Мартин Шкъртел, а Лукаку я овладя, безпроблемно преодолявайки Миньоле - 1:1.

Втората част започна по-настоятелно за "сините", които в рамките на две минути изпълниха два корнера, а веднъж Миньоле трябваше да спасява при центриране на Лукаку.

 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички