Евертън сломи Тотнъм на старта на сезона във Висшата лига

3331 0

Отборът на Евертън победи Тотнъм с 0:1 като гост в откриващия кръг на новия сезон във Висшата лига. "Карамелите", водени от Карло Анчелоти, успяха да победят именития си съперник след попадение на своя голмайстор Доминик Калвърт-Люин.

Двубоят в Лондон бе равностоен, като и двата отбора създадоха опасни положения пред противниковата врата. "Белите" обаче допуснаха да изостанат в резултата в 55-ата минута, когато Калвърт-Люин засече центриране от свободен удар с глава и не остави шансове на Юго Лорис.

Почти цял мач изигра новото звездно попълнение на Евертън Хамес Родригес, който бе заменен в 92-рата минута. Наставникът на "шпорите" Жозе Моуриньо пък ще трябва да стяга отбора си за предстоящото си гостуване на Локомотив Пловдив в четвъртък.

От Тотнъм са предприели сериозни мерки за сигурност за гостуването си в Пловдив, като момчетата на Специалния дори няма да нощуват в града под тепетата (подробности тук).