Евертън разпиля Съндърланд в зрелище с осем гола

1081 0

Евертън записа първа победа от 3 мача насам във Висшата лига, след като днес на "Гудисън Парк" удари с гръмкото 6:2 Съндърланд в мач от 11-ия кръг на шампионата.

"Черните котки" пропуснаха няколко шанса да открият резултата преди Джерард Деулофеу да вкара първия гол за "карамелите" в 19' след страхотен извеждащ пас на Коне.

11 минути по-късно резултатът беше удвоен, като този път Коне беше точен след пас на Лукаку - 2:0. В добавеното време обаче Съндърланд се върна в мача чрез Дефоу.

Резултатът дори беше изравнен, след като Флетчър в 50' беше точен, но оттам нататък Евертън беше пълен господар на терена. Голът, който прекърши съпротивата на гостите, падна в 55'. когато Коатес си отбеляза автогол за 3:2.

В 60' и 62' съответно Лукаку и Коне направиха резултата 5:2, а Коне оформи своя хеттрик в 14 минути преди края - 6:2.

С победата си Евертън се изкачи на 8-о място с 16 точки, като изостава само на 5 от зона "Шампионска лига". Съндърланд пък е в зоната на изпадащите с актив от едва 6 точки.