Евертън приземи Арсенал в драматичен мач (ВИДЕО)

1077 0

В типичния си стил Арсенал записа неприятна загуба на „Гудисън Парк“ с 1:2 при визитата си на Евертън в мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

Преди мача Арсен Венгер обяви, че двубоите по празниците могат да бъдат определящи за титлата, като често Арсенал изостава в битката именно през този период.

"Артилеристите" не бяха губили в 14 поредни мача, а като гости бяха без поражение от месец март.

Триумфът бе изключително важен за Евертън, който регистрира лоши резултати напоследък, но сега подобрява актива си до 23 точки, докато Арсенал остава с 34.

В 18-ата минута Коклен да спечели свободен удар на границата на наказателното поле. Малко преди това Ашли Уилямс опита да счупи крака на съотборника си Идриса Гей, след като го намери с бутоните в коляното, но за радост халфът продължи.

Санчес стреля по земя, топката мина през краката на Ашли Уилямс, който я отклони така, че направи безпомощен Стекеленбург и така гостите поведоха. Голът бе записан на чилиеца и бе 12-ият за него от началото на сезона.

в 44-ата минута Евертън изравни резултата. Бейнс успя да центрира с неудобния си десен крак, а в наказателното поле включилия се Шеймъс Колман бе оставен абсолютно непокрит и спокойно отклони с глава в мрежата.

В 86-ата минута Ашли Уилямс засече с глава подаване от корнер и заби топката в мрежата, за да направи обрата пълен.

Драмата в края стана пълна, защото в добавеното време Джагиелка бе изгонен за втори жълт картон, а два удара на гостите бяха избити пред голлинията.

Чех се бе включил напред, но Лукаку и Баркли не съумяха да вкарат трети гол, но все пак успехът бе за домакините.

Евертън – Арсенал 2:1