Евертън нанесе първа загуба на Лестър под ръководството на Шекспир

Снимка: Getty Images/Gulliver

783 0

Евертън сложи край на серията от пет поредни победи на Лестър във Висшата лига и шест такива във всички турнири, след като надделя над шампионите с 4:2 на "Гудисън Парк".

Това е първа загуба на "лисиците", откакто мениджър на отбора стана Крейг Шекспир.

"Карамелите" поведоха още в първата минута с гол на 18-годишния халф Том Дейвис, но гостите изравниха три минути по-късно чрез Ислам Слимани и поведоха с точен изстрел на Марк Олбрайтън в десетата.

Голямата звезда на Евертън Ромелу Лукаку възстанови равенството в 22-ата минута, а малко преди почивката Фил Джагиелка даде преднина на домакините. Лукаку вкара втория си гол в 57-ата минута, а той се оказа последен в срещата.

Евертън заема седмо място с актив от 54 точки. Лестър е 11-и, с 36 пункта.