Диего Коща изригна за Челси с два гола

1031 0

Челси победи с 2:0 Реал Сосиедад на стадион "Стамфорд Бридж" в последната си контрола преди новия сезон във Висшата лига.

Новото попълнение на "сините" Диего Коща се превърна в любимец на феновете на отбора. Той отбеляза и двата гола в мача. На бразилеца с испански паспорт му трябваха 60 секунди след първия съдийски сигнал, за да открие резултата. Тогава той се възползва от асистенция на Рамирес и даде преднина за тима от Лондон.

В 7-ата минута Коща направи 2:0, след като центриране на Андре Шюрле се отби в гредата и топката попадна в нападателя, който безпроблемно я вкара в мрежата на Реал Сосиедад. След почивката Коща бе бурно аплодиран от феновете на домакините, след като бе заменен от Фернандо Торес.

Челси започва новия сезон във Висшата лига с гостуване на Бърнли, което ще се играе в понеделник.