Депай поведе Юнайтед към обрат срещу Брюж (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1360 0

Манчестър Юнайтед победи белгийския Брюж с 3:1 в първа среща от плейофите в Шампионска лига, изиграна на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" изоставаха в резултата, но направиха пълен обрат с два гола на новото попълнение Мемфис Депай. Холандецът се отчете и с асистенция при третия гол, който бе дело на Маруан Фелайни.

Брюж поведе още в осмата минута. След изпълнение на пряк свободен удар топката попадна в наказателното поле на домакините, а Майкъл Карик не се намеси убедително и си вкара автогол.

Само пет минути по-късно обаче Юнайтед изравни чрез Мемфис Депай, който преодоля по много хубав начин защитата на противника.

Малко преди края на първото полувреме английският гранд направи пълен обрат. Депай получи топката от Блинд и със силен удар за втори път прониза мрежата на Брюж.

В 80-тата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Мехеле получи втори жълт картон. Седем минути след това футболист на Брюж игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена.

В последните секунди на мача Маруан Фелаини също се разписа и оформи крайния резултат.