„Черните котки“ продължиха доминацията си срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1065 0

Съндърланд записа шести пореден успех срещу Нюкасъл в първенството. „Черните котки“ спечелиха у дома с класическото 3:0. Нюкасъл игра второто полувреме с човек по-малко, след като Фабрисио Колочини бе изгонен.

Нюкасъл имаше предимство в началото на мача, но не успя да отбележи. В добавеното време на първото полувреме Съндърланд получи правото да изпълни дузпа. Това стана, след като реферът прецени, че Фабрисио Колочини е извършил нарушение в наказателното поле срещу Стивън Флетчър. Футболистът на Нюкасъл бе изгонен с директен червен картон, а ситуацията предизвика много спорове. Зад топката застана Адам Джонсън, който стреля в десния ъгъл и даде аванс на „черните котки“.

В 65-тата минута Съндърланд отбеляза нов гол и направи преднината си 2:0. Негов автор бе Били Джоунс, а с асистенция се отчете Ян М'Вила.

В 86-тата минута Стивън Флечър сложи точка на спора, правейки резултата класически.

След този мач и двата тима имат актив от 6 точки и продължават да се намират в зоната на изпадащите.