Челси завърза интригата във Висшата лига с четвърта поредна победа

Снимка: Getty Images/Gulliver

805 0

Челси спечели с 2:0 гостуването си на Саутхамптън. Това е четвърта поредна победа във Висшата лига и "сините" се изкачиха на четвърта позиция, като са само на точка зад лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул.

Еден Азар откри резултата още в шестата минута, а Диего Коща се разписа в 55-ата със страхотен удар. Още в края на първото полувреме лондончани имаха възможност да удвоят преднината си, но стражът на домакините спаси удар на Коща.

Големите звезди правят разликата във Висшата лига

Мениджърът на тима Антонио Конте също трябва да е много доволен най-вече заради това, че се отказа от стараха схема 4-2-3-1 и заигра с трима централни защитници. От тогава няма допуснат гол.

Дори в моментите, в които Саутхамтън владееше топка, то без без резултат, защото играчите нямаха идея как да създаде опсано положение и да преодолеят тима на Конте.