Челси спечели предсрочно титлата в Англия

1241 0

Челси спечели титлата в Англия след победа с 1:0 срещу Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж". Три кръга преди края на сезона, "сините" събраха 83 точки на върха в класирането и са недостижими за конкурентите си.

Това е общо пета титла за Челси, четвърта в ерата на Висшата лига и трета под ръководството на Жозе Моуриньо.  Португалецът изведе тима до първото място и през 2005 и 2006 година.

Голът падна след спорна дузпа в 45-ата минута. Еден Азар вкара от втория опит, след като реферът видя нарушение на Макартър от гостите срещу белгиеца. Първият удар на Азар беше спасен от Сперони. При добавката той не сгреши обаче и с глава прати топката в мрежата.

В 44-ата минута обаче Челси получи правото да изпълни дузпа, след като Aзар бе спънат от Макартър. Зад топката застана белгиецът, но неговият удар бе първоначално спасен от Сперони. При добавката той не сгреши обаче и с глава прати топката в мрежата.