Челси си поигра с огъня, но преодоля Нюкасъл (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

828 0

Отборът на Челси постигна 10-та победа от началото на сезона, след като се наложиха като домакини над Нюкасъл с 3:1. След победата в мача от 15-я кръг, лондончани събраха 32 точки, колкото има и втория Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. "Свраките" пък са 12-ти с 15 пункта.

Дуайт Гейл изненадващо даде аванс на гостите още в 12', когато се възползва от не добра организация на синята защита. Момчетата на Антонио Конте обаче наложиха натиск веднага и той даде резултат в 21'. Еден Азар изравни след разбъркване в наказателното поле на Нюкасъл, а 12' преди почивката Виктор Моузес с прекрасен пас намери Алваро Мората, който с глава направи обрата пълен. При попадението на испанеца останаха съмнения за нарушение.

Втората част започна под диктовката на шампионите, които стигнаха до третия гол в мача след точно изпълена дузпа от Азар за нарушение срещу Виктор Моузес в наказателното поле.