Челси ще коледува на върха

1446 0

Челси отново излезе еднолично начело в Премиършип, след като тази вечер на "Британия Стейдиъм" възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до 2:0 срещу Стоук Сити в мач от 17-ия кръг на шампионата.

Още във 2' на двубоя се стигна до корнер, като Фабрегас центрира чудесно към Тери, който остана непокрит в наказателното поле и с глава откри резултата.

В следващите минути Стоук имаше няколко положения, като Куртоа на няколко пъти спаси своите от изравняване.

Диего Коща пък се отчете с два фрапантни пропуска, които затвърдиха колебливата му напоследък форма.

Все пак в 78' при една от редките атаки на Челси през второто полувреме Челси поведе с 2:0 и си осигури аванса.

В 78' атака през центъра на "сините" стигна до Азар, който пусна остър пас за Фабрегас. С малко късмет испанецът овладя и размина двамата и с диагонален удар вкара за 2:0.

Къркич в края пропусна да вкара почетен гол за Стоук.

Сеск Фабрегас определено беше герой на мача, след като регистрира 12-ата си асистенция през сезона, като вече гони рекорда на Тиери Анри (20). Той отбеляза и втория си гол в Премиършип.

Челси пък си осигури 42 точки преди Коледа и по време на празника ще бъде първи в класирането с 3 пред Сити. В последните 10 години 7 от отборите, които са коледували на върха, са ставали шампиони.