Челси с трета поредна победа след успех над Лестър

Снимка: Getty Images/Gulliver

1040 0

Шампионът на Англия Челси постигна третата си поредна победа във Висшата лига. В мач от 4-ия кръг момчетата на Антонио Конте се наложиха като гости с 2:1 над Лестър.

Като цяло Челси владееше повече топката през първата част, но без да създава много опасни положения. Лестър пък разчиташе предимно на котраатаки, пр една, от които Марез изведе великолепно Слимани, но ударът му бе спасен блестящо от Куртоа. Малко след това обаче Алваро Мората откри резултата точно преди почивката. Аспиликуета центрира, а испанецът засече топката с глава.

В началото на второто полувреме Н'Голо Канте удар от доста далечна дистанция изненада Шмайхел и "сините" удвоиха преднината си. В 62' Джейми Варди върна надеждите на Лестър. Той се разписа от дузпа, която сам си изработи, след като изпревари Куртоа и вратарят го повали.