Челси с разгром за ФА къп, Еден Азар с редки гол и асистенция

Снимка: Gulliver/ Getty Images

826 0

Челси продължава да няма загуба под ръководството на новия си мениджър Гуус Хидинк, а освен това записа и най-убедителната си победа. Днес лондончани удариха с 5:1 като гост Милтън Кийнс Донс в мач от 4-ия кръг на ФА къп.

В герой на мача се превърна Оскар, който блесна с хеттрик през първото полувреме, носейки победата на Челси още през първите 45 минути, когато резултатът беше 1:3. Той даде аванс на своите в 15', но скоро след това Потър изравни след рикошет в Матич. До края на полувремето обаче бразилският ас на Челси вкара нови два гола и осигури победата на своите.

През вторите 45 минути Еден Азар напомни за себе си, след като първо се разписа от дузпа, а след това асистира на Бертранд Траоре за 5:1. Това беше и първи гол на 20-годишния нападател с екипа на Челси.

По-рано днес Евертън удари с 3:0 Карлайл като гост, с което се превърна в поредния елитен тим, продължил напред в турнира.