Челси разби Евертън в мач с девет гола

1003 0

Челси продължава да бъде лидер във Висшата лига с трета поредна победа, дошла след впечатляваща голова фиеста за 6:3 в гостуването на Евертън.

Лондончани поведоха с 2:0 само за първите три минути на двубоя от третия кръг. Домакините намалиха в края на първата част, след което последва размяна на нови пет попадения между 66-ата и 77-ата минута.

Резултатът вече бе 5:3 за отбора на Жозе Моуриньо, а Диего Коща се разписа за втори път в 90-ата минута и сложи окончателна точка на спора.

Така „сините” от Лондон излязоха еднолично начело във временното класиране с пълен актив и по-добра голова разлика от Суонзи. Евертън остава без успех от началото на сезона и 2 точки в актива си.