Челси премина без проблеми през Нюкасъл и продължава напред за ФА Къп

Снимка: Gulliver/GettyImages

1026 0

Челси не срещна никакви затруднения и победи Нюкасъл с 3:0 на "Стамфорд Бридж" в четвъртия кръг на ФА Къп. През първото полувреме Миши Батшуай се разписа на два пъти, а Маркос Алонсо оформи крайния резултат в 72'.

Гостите изиграха прилично първо полувреме и можеха да открият резултата в 26', Кабайеро се намери по невероятен начин и спаси  опасен удар на Шелви. В 31' "сините" откриха резултата, като Алонсо центрира перфектно, а Батшуай отбеляза със завършващ удар от близо. Минута преди края на полувремето отново той овладя топката в наказателното поле и след рикошет в Ласелс удвои преднината на домакините.

През втората част лондончани не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на терена. В 56' Дарлоу спаси изстрел на Алонсо от воле, след който се получи и рикошет. В 72' Маркос Алонсо оформи крайния резултат след гол от пряк свободен удар. Утре ще стане ясно и кой ще е следващия им съперник в напдреварата.