Челси имаше нужда от продължения, но продължава към 1/2-финалите във ФА Къп

Снимка: Gulliver/GettyImages

937 0

Отборът на Челси се класира за 1/2-финалите на турнира ФА Къп, след като се наложи с 2:1 над Лестър на "Кинг Паур Стейдиъм". Играчите на Антонио Конте имаха нужда от допълнителни 30 минути, за да спечелят срещата, като Педро реализира победното попадение.

Алваро Мората даде преднина на "сините" от Лондон преди почивката. Испанецът бе изведен добре от Вилиан, а с техничен удар бившият играч на Реал Мадрид откри за 1:0.

15' преди края на срещата обаче Джейми Варди не пропусна възможност да се разпише и по този начин прати мача в продължения. Там защитата на домакините допусна сериозна грешка, след като двама играчи на тима плюс вратаря Каспер Шмайхел не можаха да се справят при центриране към Педро и последният реализира първия си гол с глава от началото на сезона.