Челси и Арсенал отпаднаха от Купата на Лигата

Снимка: Gulliver/ Getty Images

952 0

Втородивизионният Шефилд Уензди изхвърли лидера в английския шампионат Арсенал от турнира за Купата на Лигата. "Кукумявките" надиграха "артилеристите" на своя стадион "Хилсбъро" с класическото 3:0.

Освен това, Арсенал загуби двама свои играчи за неизвестен срок от време.

Шотландското крило Рос Уолъс откри резултата в 27-ата минута, а в 40-ата португалецът Лукаи Жоао удвои преднината на домакините. Крайното 3:0 оформи Сам Хътчинсън в 51-ата минута. Заради контузии Алекс Окслейд-Чембърлейн и Тио Уолкът бяха заменени съответно в 5-ата и 19-ата минута.

Челси също отпадна от надпреварата, след като загуби от Стоук Сити като гост след изпълнения на дузпи. Джонатан Уолтърс изведе домакините напред в 52-ата минута, а Лоик Реми изравни в 91-ата. Така редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при дузпите "грънчарите" триумфираха с 5:4. Пропускът за лондончани бе дело на Еден Азар.

Евертън продължава напред след изстрадан домакински успех срещу Норич, също след изпълнение на дузпи. /БГНЕС