Брайтън пречупи Арсенал и ги отдалечи от топ 4 във Висшата лига

835 0

Само три дни след тежката загуба от Манчестър Сити, Арсенал регистрира ново поражение - този път като гост на Брайтън в мач от 30-тия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" паднаха с 2:1 от "чайките", след като допуснаха да бъдат обърнати с късен гол в добавеното продължение на мача.

Арсенал поведе в резултата в средата на второто полувреме, когато Пепе се разписа след асистенция на Сака. Само седем минути по-късно Брайтън успя да изравни след гол на Дънк. В 95-ата минута на мача домакините се добраха до пълен обрат, благодарение на Мопе, който вкара след асистенция на Конъли.

След тази загуба "арлитеристите" драстично намалиха шансовете си за класиране в топ 4 през този сезон. Лондончани заемат девето място с 40 пункта, като са на осем точки от четвъртия Челси, който е и с мач по-малко. Брайтън пък спечели ценни три точки в битката им за оставане в елита на Англия, като вече разполагат с 32 пункта - с пет повече от 18-тия Борнемут, който е с мач по-малко.