Брайтън отново шокира Ливърпул, този път в самия край

1112 0

Брайтън шокира Ливърпул за пореден път през този сезон. Момчетата на Роберто Де Зерби победиха с 2:1 мърсисайдци с попадение в самия край в мач от четвъртия кръг на ФА Къп.

Първата част бе доста равностойна. И двата тима си размениха по няколко положения, но първото попадение бе отбелязано от гостите. Ливърпул организира чудесна атака, която бе завършена със страхотен удар на Харви Елиът след половин час игра.

9 минути по-късно Брайтън отговори на мърсисайдци. Тарик Лампти стреля от воле извън наказателното поле. Ударът му бе по земя и стана щастлив рикошет в неговия съотборник Люис Дънк, който обърка Алисон и по този начин резултатът бе изравнен.

След почивката двата тима продължиха да бъдат офанзивно настроени и търсеха головете, но не успяха да стигнат до нищо по-сериозно пред двете врати. В добавеното време на втората част обаче Митома разплака Ливърпул, отбелязвайки попадението, което изхвърли мърсисайдци от ФА Къп и оформяйки крайното 2:1.