Борнемут шокира Челси на "Стамфорд Бридж"

Снимка: Getty Images/Gulliver

1725 0

Отборът на Борнемут шокира Челси на "Стамфорд Бридж", побеждавайки го с 3:0 в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Лондончани загубиха пред погледа на новото попълнение на тима Оливие Жиру, а и трите попадения паднаха през втората част.

Най-деен за домакините бе Еден Азар, който се опитваше да контролира всяка атака на тима. В 30' Кейхил засече топката след ъглов удар, но тя мина над напречната греда. През втората част лондончани започнаха атакуващо, но Борнемут шокира съперника си.

В 51' Айб изведе Уилсън и той прати топката покрай Куртоа. В 64' ситуацията за "сините" се усложни още повече, когато Станислас бе изведен от Уилсън сам срещу Куртоа и успя да го преодолее. Три минути по-късно, когато Борнемут вкара трети гол. Аке след ъглов удар прати технично топката за 3:0. в 73' Педро засече топката с глава в наказателното поле, но защитник изби в последния момент. В последните минути и Азар изпусна златен шанс за почетно попадение, но ударът му с глава мина над напречната греда.